Over ons
Een project voor iedereen vanaf 12 jaar met een beperking die zelfstandig wil leren reizen. Veel mensen met een beperking reizen al vanaf jonge leeftijd met het ‘speciaal’ vervoer naar school, een ...



Trainer MEE op Weg



Scan me of ga naar www.denhaagdoetvrijwilligersacademie.nl/o/MEE-op-Weg/activiteiten/Trainer-MEE-op-Weg/50055 om je aan te melden
Contactpersoon
Samenvatting
Zoeken naar vrijwilligers die het leuk vinden om een kind (soms ook een volwassene) te begeleiden bij het leren zelfstandig met het ov en/of fiets te reizen.Uitgebreide omschrijving
Waar kom je te werken?
Stichting MEE is een organisatie die zich inzet voor mensen met een beperking (verstandelijke beperking, autisme, Niet Aangeboren Hersenletsel en lichamelijke beperking)
MEE Op Weg is een training vanaf 12 jaar voor mensen met een beperking die willen leren zelfstandig met het openbaar vervoer of de fiets te reizen. De visie van MEE Op Weg is dat mensen met een beperking zo veel mogelijk zelfstandig aan de maatschappij moeten kunnen deelnemen. Een deel daarvan is natuurlijk het zelfstandig reizen.
Wie ben jij/wat zoeken we?
Iemand die van aanpakken houdt en eigen initiatief neemt. De trainer is verantwoordelijk voor de, in overleg met ouders/partner, planning van de trainingen en voor de urenverantwoording. Prettig als de trainer al ervaring heeft met de doelgroep. Belangrijk is goede aansluiting te kunnen maken met degene waar de training voor is. Nadruk leggen op de dingen die goed gaan is erg belangrijk.
Periode en werktijden
Een training duurt maximaal 24 uur (gem. 8 trainingen, kennismaking, advies, verslagen).
Als je een kind helpt die naar school gaat zullen de werktijden vooral in de ochtend (voor schooltijd) en na schooltijd plaatsvinden.
Als je een volwassene helpt bij het zelfstandig reizen zijn de werktijden flexibel.
Ben jij diegene die 'mee' wilt helpen? Meld je dan aan via deze site!
Wat krijg je er voor terug?
- je helpt iemand bij zijn zelfredzaamheid en zelfstandigheid
- iemand is je voor altijd dankbaar
- sociaal contact
- je reiskosten, mocht je die maken, worden vergoed
Hoe kom ik er?
Over MEE op Weg
Zelfstandig reizen is belangrijk
Het is onze missie om ervoor te zorgen dat mensen met een beperking mee kunnen doen in onze samenleving. Zelfstandig kunnen reizen is daarbij belangrijk. Het geeft meer vrijheid en dus ook mogelijkheden voor spontane acties. Zoals ’s avonds besluiten om met je vrienden naar de film te gaan. MEE wil denken in kansen en mogelijkheden, in plaats van beperkingen. Met de creatieve oplossingen en ondersteuning van MEE op Weg bereiken de deelnemers een waardevol resultaat.